| Model | DXGF16-16-5 |
|---|---|
| Capacity: (500ML) | 4000~5000 bottles/hour |
| Suitable bottle shapes | PET Circular or Square |
| Bottle diameter | 50~115mm |
| Bottle height | 120~320mm |
| Compressor air | 0.3~0.7Mpa |
| Washing medium | Pure Water |
| Filling type | Isobaric filling |
| Application | Carbonated drink / Sparkling water |
| Main motor power | 2.2kW |
| Overall dimensions | 2760*2060*2700 |
| Weight | 4500kg |