| Model | XGF8-8-3 |
|---|---|
| Capacity: (for 500ml) | 2000~3000 bottles/hour |
| Suitable bottle shapes | PET Circular or Square |
| Bottle diameter | 50~115mm |
| Bottle height | 120~320mm |
| Compressor air | 0.3~0.7Mpa |
| Washing medium | Pure Water |
| Rinsing pressure | 0.06~0.2Mpa |
| Application | Pure Drinking Water |
| Main motor power | 1.5kW |
| Overall Dimensions | 2000*1700*2450mm |
| Weight | 2500kg |