| Model | XGF32-32-10 |
|---|---|
| Capacity: (for 500ml) | 13000~15000 bottles/hour |
| Suitable bottle shapes | PET Circular or Square |
| Bottle diameter | 50~115mm |
| Bottle height | 120~320mm |
| Compressor air | 0.3~0.7Mpa |
| Washing medium | Pure Water |
| Rinsing pressure | 0.06~0.2Mpa |
| Application | Pure Drinking Water |
| Main motor power | 3kW |
| Overall dimensions | 3550*2650*2700mm |
| Weight | 7500kg |